Produkte të pambuluara dhe mungesë dezinfektantësh, AKU gjobit dy dyqane: Zero tolerancë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:30 30-03-2020 Produkte të pambuluara dhe mungesë dezinfektantësh, AKU gjobit dy dyqane: Zero tolerancë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me kontrollet në të gjithë vendin, ku sot ka monitiruar 98 subjekte.

Mësohet se AKU ka gjobitur me vlerë 100,000 lekë dy dyqane, për shkak të produkteve të pambuluara dhe mungesës së dezinfektantësh.

AKU ka paralajmëruar se tolerance do të jetë zero, për të mbrojtur shëndetin e të gjithëve.

Njoftimi i AKU:

AKU vijon në mënyrë rigoroze monitorimet në të gjithë vendin për të garantuar sigurinë ushqimore.

Gjatë ditës së sotme janë kryer:

98 monitorime dhe kontrolle zyrtare,

Janë vendosur 2 masa administrative "gjobë" me vlerë 100,000 lekë (produkte të pambuluara, mungesë dezinfektantësh etj).

Zero tolerancë për çdo shkelje dhe tentativë abuzimi si dhe bashkëpunim për këdo që zbaton ligjin dhe masat e marra për të mbrojtur shëndetin e të gjithëve.

#SëBashkuJaDalim

Frikë Aspak, Kujdes Po

91311617_2815879105161053_9059773030288326656_n.jpg92204775_2815878855161078_669211348449624064_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090658664703369
array(1) { ["section"]=> string(93) "produkte-te-pambuluara-dhe-mungese-dezinfektantesh-aku-gjobit-dy-dyqane-zero-tolerance-200671" }