Profesor Goci: Do mbledh kolegët e gazetarisë dhe do bëjmë si na e do kokrra e qejfit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:41 14-09-2016 Profesor Goci: Do mbledh kolegët e gazetarisë dhe do bëjmë si na e do kokrra e qejfit

Përmes ironisë sarkastike, profesori i Gazetarisë, Ervin Goci, i cili gjatë gjithë kësaj kohe është pozicionuar krah maturantëve, thotë se do mbledhë kolëgët e tij dhe do shpallin  “Republiken e Deges se Gazetarise”, me kritere siç i mendojnë ata. Përmes kësaj, profesori ironizon konceptin e Ministrisë së Arsimit mbi autonominë.

“Do iki nesër, do mbledh të gjithë kolegët e gazetarisë, dhe do shpallim Republikën e Degës së Gazetarisë, me kritere regjistrimi si na e do neve kokrra e qejfit...Flamurin e gjeni nesër te ngritur te Fakulteti i Historise dhe Filologjisë, në kat të tretë nga krahu i majtë nëse je me fytyrë per nga godina..”, përmbyll me tone irone e humori profesor Goci.

profesor.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029397010803223
array(1) { ["section"]=> string(90) "profesor-goci-do-mbledh-koleget-e-gazetarise-dhe-do-bejme-si-na-e-do-kokrra-e-qejfit-52852" }