Profesor Përparim Kabo merr titullin “Aleksandri i Madh” nga UNESCO në Greqi

Publikuar tek: kulture-art, më 10:06 09-10-2017 Profesor Përparim Kabo merr titullin “Aleksandri i Madh” nga UNESCO në Greqi

Profesor Përparim Kabo është nderuar me titullin “Alksandri i Madh”.

Çmimi i është dorëzuar nga UNESCO në Selamina të Greqisë ndërsa profesori ia dedikon të gjithën bashkëshortes së tij të ndjerë dhe vajzës së tij Melina.

“Në Salamin në këto momente më dorëzohet titulli Aleksandri i Madh i Art...nga UNESCO një vlerësim që ma zbukuron investimin e jetës...dhe më bën të ndihem mirë për prindërit e mi...për gruan time të jetës Lilijanën në qiell dhe për vajzën time Melinën...Arritjet në punën e palodhur të perditeshme shikohen e vlerësohen diku....Mirënjohje për mesuesit dhe pedagogët e mi..për kolegët dhe studentët e mi...Jeta është vuajtja jonë e bukur...e dua atë dhe i përkushtohem....Ju flm...

8 Tetor 2017 Pkabo Salamina Greqi”, shkruan profesor Kabo.

 

al1.jpg

al2.jpg

al3.jpg

al4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024724960327148
array(1) { ["section"]=> string(80) "profesor-perparim-kabo-merr-titullin-aleksandri-i-madh-nga-unesco-ne-greqi-95227" }