Projekti i sheshit "Skënderbej"

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:56 06-04-2016 Projekti i sheshit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka thënë sot se sheshet dhe trotuaret janë e vetmja hapsirë që na bën të gjithëve të barabartë pavarsisht makinës apo shtëpisë që kemi referuar transformimit të sheshit Skënderbej. Sipas tij Sheshi Skëndërbej do të ketë pllaka nga të gjitha trojet e Shqipërisë dhe do përfaqësojë Shqipërinë. Sheshi Skëndërbej do jetë parku më i madh në Tiranë ku do të punësohen deri në 1000 qytetarë, do të ketë disa mini sheshe të vogla dhe pjesa qëndrore që do shërbejë për tubime politike apo koncerte. Të gjithë janë njësoj aksionerë për sheshin e Tiranës, unaza e vogël do lehtësojë trafikun ndërkohë që punohet në sheshinSkëndërbej dhe duhet të alternohemi në mënyrën si lëvizim. Telekom Albania na jep mundësinë për të parë një projekt virtual ” tha Veliaj gjatë fjalës së tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës/ Lypësja në Tiranë tërheq vëmendjen e të famshmit Rick Ross, reperi i fal 2 mijë lekë
Dëshmia rrënqethëse e Ida Dervishit në Gjykatë:Më shan dhe më rreh, ai i thotë djalit gjëra të këqija »
Article Logic
Execution time: 0.010535001754761
array(1) { ["section"]=> string(35) "projekti-i-sheshit-skenderbej-36942" }