Projekti ndërkombëtar që kap edhe Shqipërinë, Rama FOTO nga punimet: Edhe në pikën më të lartë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:12 29-01-2018 Projekti ndërkombëtar që kap edhe Shqipërinë, Rama FOTO nga punimet: Edhe në pikën më të lartë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë fillim jave me projektin e rëndësishëm ndërkombëtar të gazit natyror që përfshinë edhe Shqipërinë, projektin TAP.

Rama përmes disa fotove që poston në profilin e tij në facebook tregon se si po ecin punimet dhe deri ku kanë arritur deri tani.

“MIRËMËNGJES dhe me këto foto të punimeve për ndërtimin e gazsjellësit TAP që po vijojnë në zonën malore të Skraparit dhe në pikën më të lartë ku kalon tubacioni, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri.  

Trans Adriatic Pipeline (TAP) është një projekt tubacioni gazi natyror qe do të transportojë gaz nga rajoni i Kaspikut nëpërmjet Greqisë dhe Shqipërisë dhe përtej Detit Adriatik, në Italinë e Jugut dhe më tej në Evropën Perëndimore. 

27072717_10155515888366523_7060357760275379376_n.jpg27066964_10155515888486523_666164445983336641_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027919054031372
array(1) { ["section"]=> string(99) "projekti-nderkombetar-qe-kap-edhe-shqiperine-rama-foto-nga-punimet-edhe-ne-piken-me-te-larte-108301" }