Projekti shqiptar zgjidhet si një nga të përkryerit në botë

Publikuar tek: kulture-art, më 15:23 08-02-2015 Projekti shqiptar zgjidhet si një nga  të përkryerit në botë

Behgjet Pacolli, politikani dhe biznesmeni kosovar ka ndarë me gjithë ndjekësit e tij lajmin se projekti i firmës së tij të ndërtimit është zgjedhur si njëri nga tri objektet më të përkryera në botë.

“Sot u njoftova që një juri ndërkombëtare paska zgjedhur këtë projekt të Mabetexit si njërin ndër tri objektet më të përkryera në bote për këtë vit. U ndjeva shumë i lumtur që i tërë projekti është ndërtuar nga shqiptarët tone”-shkruan Bexhet Pacolli .

Firma e ndërtimit “Metabex” ka ndërtuar projektin në foto i cili është teatri dhe holli i koncerteve në Astana të kazakistanit. Ky porojekt ka kushtuar 120 milionë euro dhe mban plot 4200 vende në ambientet e tij.

Arkitekti i kësaj vepre është italiani Manfredi Nicoletti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036303997039795
array(1) { ["section"]=> string(64) "projekti-shqiptar-zgjidhet-si-nje-nga-te-perkryerit-ne-bote-2713" }