‘Projektonin’ aksionet e vjedhjeve, arrestohen hajdutët shqiptarë në Itali (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:36 02-11-2018 ‘Projektonin’ aksionet e vjedhjeve, arrestohen hajdutët shqiptarë në Itali (EMRAT)

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë pasi akuzohen për vjedhje.

Sipas mediave vendase arrestimi i shqiptarëve erdhi pasi ata pasi ata në bashkëpunim kishin marrë një apartament me qira dhe nga aty “projektonin” aksione vjedhjesh.

Në pranga janë vënë Refael Bibaj, 27 vjeç dhe Alfred Lleshi, 24 vjeç.

Bëhet me dije se ata po lëviznin me një makinë të vjedhur kur policia i ka kërkuar të ndalonin.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035948991775513
array(1) { ["section"]=> string(84) "projektonin-aksionet-e-vjedhjeve-arrestohen-hajdutet-shqiptare-ne-itali-emrat-140000" }