Prokurorët e çështjeve të bujshme/ Donika Prela në Durrës, Dritan Premci në Kukës (JA SI SHPËRNDAHEN PROKURORËT NE RRETHE)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:27 12-12-2019 Prokurorët e çështjeve të bujshme/ Donika Prela në Durrës, Dritan Premci në Kukës (JA SI SHPËRNDAHEN PROKURORËT NE RRETHE)

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) është mbledhur pak më parë me në krye Gent Ibrahimin dhe ka vendosur për transferimin në rrethe të një pjesë të prokurorëve të Krimeve të Rënda, pas mbylljes dhe krijimit të SPAK-ut.

Ibrahimi është shprehur se prokurorët e mbetur tek Krimet e Rënda do t’i drejtohen një tjetër vendi pune, ku ka zbualur edhe listën. 

Sakaq, sipas kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, më datën 19 dhjetor do të betohen 8 anëtarë të rinj.

Lista e Prokurorëve të transferuar:

Arens Çela, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

Blerim Tominaj, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

Besim Hajdarmataj, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

Doloreza Musabelliu, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

Elisabeta Imeraj, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë Manjola Kajana

Manjola Kajana, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë Manjola Kajana

Vladimir Mara, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

Sonila Muhametaj, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

Pranvera Pustina, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

Artan Bajrami, në Prokurorinë e Apelit Tiranë

Përparim Kulluri, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Shkodër

Eugen Beci, në Prokurorinë e Shkallës së Parë, Korçë

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Fiskalizimi', Komisioni voton, REVOLTOHET Ahmetaj: Po përtoni të ngrini edhe dorën, më enjtët
1 mln euro pasuri, armë dhe drogë nga Shqipëria, arrestohen 20 trafikantë në Itali, mes tyre dhe tre shqiptarë (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.014075994491577
array(1) { ["section"]=> string(125) "prokuroret-e-ceshtjeve-te-bujshme-donika-prela-ne-durres-dritan-premci-ne-kukes-ja-si-shperndahen-prokuroret-ne-rrethe-189187" }