Prokuroria apelon pafajësinë e Arben Frrokut, caktohet trupa gjyqësore

Publikuar tek: aktualitet, më 14:42 24-04-2015 Prokuroria apelon pafajësinë e Arben Frrokut, caktohet trupa gjyqësore

Është caktuar trupa gjyqësore e cila do të trajtojë pafajësinë e Arben Frrokut, e dërguar në Gjykatën e Apelit nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Trupi gjykues do të kryesohet nga Neritan Kosova, ndërsa anëtarë janë Dhimitër Lara, Amarildo Laço, Albana Boksi dhe Nure Preni.

Prokuroria ka apeluar vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për t’i dhënë pafajësinë Arben Frrokut, nga akuza që rëndonte mbi të për vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt. Prokuroria e Krimeve të Rënda kishte kërkuar në Gjykatë dënimin me burgim të përjetshëm të Frrokut, për vrasjen e Lamajt.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërndanin diploma false, dërgohen për gjykim 6 persona
Policia me sistem të dhënash për ADN-në, Çako: SHBA mbështetje për Policinë e Shtetit »
Article Logic
Execution time: 0.012232065200806
array(1) { ["section"]=> string(74) "prokuroria-apelon-pafajesine-e-arben-frrokut-caktohet-trupa-gjyqesore-9617" }