Prokuroria çon në Gjykatën e Lartë Kostandin Xhuvanin, kërkohet dënim i përjetshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 19:32 16-10-2015 Prokuroria çon në Gjykatën e Lartë Kostandin Xhuvanin, kërkohet dënim i përjetshëm

Prokuroria ka kundërshtuar vendimin e Gjykatës së Apelit të Tiranës e cila la në fuqi dënimin me 35 vite burg për Kostandin Xhuvanin autorin e 4 vrasjeve në një klub nate në kryeqytet.

Organi i akuzës ka kryer rekurs në Gjykatën e Lartë ku kërkon dënimin me burgim të përjetshëm. Prokuroria argumenton se është e faktuar që 27 vjeçari, Kostandin Xhuvani është autor i vrasjeve me vetëdije të plotë dhe për këtë nuk duhej të përfitonte nga gjykimi i shkurtuar, që i fal një të tretën e dënimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohen 3.2 tonë kanabis në Kurvelesh, policia vijon aksionin për arrestimin e autorëve (Foto+Video)
Vlorë-Orikum, hidhet në erë me tritol shkëmbi, rrezikonte qytetarët (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010815858840942
array(1) { ["section"]=> string(87) "prokuroria-con-ne-gjykaten-e-larte-kostandin-xhuvanin-kerkohet-denim-i-perjetshem-23292" }