Prokuroria dërgon për gjykim 30 banorë të Lazaratit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:32 21-02-2015 Prokuroria dërgon për gjykim 30 banorë të Lazaratit

Prokuroria e Gjirokastrës ka dërguar për gjykim 30 persona nga Lazarati me akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Hetimet e janë zhvilluar nën koordinimin e tre prokurorëve nga Prokuroria e Përgjithshme, ndërsa në “Dosjen e Lazaratit” janë përfshirë një numër më i gjërë prokurorësh që merren me këtë çështje.

Ky është grupi i tretë për të cilin kanë përfunduar hetimet e prokurorisë, ndërsa numri i personave që janë dërguar për gjykim ka arritur në 86. 

Emrat e 30 personave të dërguar për gjykim:

1. Krenar Skënduli

2. Habib Tulaj

3. Dhurim Çelo

4. Sili Kasma

5. Edmond Bocia

6. Përparime Buzheri

7. Abas Rabia

8. Alfons Buzheri

9. Inajete Gaba

10. Qerim Rabaj

11. Çelo Buci

12. Violeta Gjolleshi

13. Erion Gjini

14. Fatos Çela

15. Daut Çelo

16. Hasan Gjolleshi

17. Adriatik Gaba

18. Maliq Bejko

19. Xhezo Mahmutaj

20. Lace Koli

21. Alfred Aliko

22. Merqez Pollo

23. Afrat Mahmutaj

24. Ajet Kasma

25. Arsen Bana

26. Ardian Serezi

27. Syrja Sinani

28. Izmir Hebovija

29. Leonidha Gjini

30. Avdul Bocia

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhvillohet testimi për 450 specialistë të hipotekës
Alarmi pas videove, Didi mbledh shefat e komisariateve: Respektoni qytetarët »
Article Logic
Execution time: 0.01292896270752
array(1) { ["section"]=> string(56) "prokuroria-dergon-per-gjykim-30-banore-te-lazaratit-4022" }