Prokuroria e Durrësit merr vendimin për ‘Velierën’ e Vangjush Dakos

Publikuar tek: aktualitet, më 22:31 06-03-2017 Prokuroria e Durrësit merr vendimin për ‘Velierën’ e Vangjush Dakos

Pas disa javësh punimesh në Durrës ku u zbuluan dhe objekte arkeologjike, më në fund prokuroria e Durrësit ka marrë një vendim.

Prokuroria e Durrësit vendosi përfundimisht shiritin e pezullimit të punimeve të projektit Veliera të kryebashkiakut Vangjush Dako, raporton newsbomb.al.

Reagime të shumta ka patur gjatë këtyre ditëve dhe nga shoqëria civile të cilët kërkonin ndërprerje të punimeve pas gjetjeve të artefakteve të ndryshme arkeologjike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksion i madh policor te “21 Dhjetori”, ja çfarë po ndodh
Tmerr në Tiranë, e moshuara gjendet e pajetë dhe e lidhur këmbë e duar »
Article Logic
Execution time: 0.011910200119019
array(1) { ["section"]=> string(71) "prokuroria-e-durresit-merr-vendimin-per-velieren-e-vangjush-dakos-70996" }