Prokuroria kërkesë 8 zyrtarëve të lartë; 5 deputetëve dhe 3 kryebashkiakëve: Jepni shenjat e gishtave

Publikuar tek: aktualitet, më 12:24 20-02-2017 Prokuroria kërkesë 8 zyrtarëve të lartë; 5 deputetëve dhe 3 kryebashkiakëve: Jepni shenjat e gishtave

Prokuroria ka kërkuar shenjat e gishtave për tetë zyrtarët, 5 deputetë dhe 3 kryetarë bashkish, si pjesë e listës së dekriminalizimit.

Prokuria ka kërkuar shenjat e gishtave për deputetët Artan Gaçi, Gledion Rehovica, Aqif Rakipi, Omer Mamo dhe Mhill Fufi si dhe tre kryebashkiakët,  të Poliçanit, Tepelenës dhe Pogradecit, Adriatik Zotkaj, Tërmet Peçi dhe Eduard Kapri.

Brenda 5 ditësh, 8 zyrtarët duhet të paqaiten në policinë shkencore dhe shenjat e gishtave do të krahasohen me të dhënat nga jashtë.

Prokuroria e Përgjithshme ka derguar në KQZ dhe Kuvend kërkesën për shenjat e gishtave në kuadër të procesit të dekriminalizimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati ndaj 49 vjeçares, arrestohet në Shkodër i dyshuari si vrasës me pagesë
Aksident i rëndë në Gjirokastër, humb jetën një person, 2 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.01039981842041
array(1) { ["section"]=> string(105) "prokuroria-kerkese-8-zyrtareve-te-larte-5-deputeteve-dhe-3-kryebashkiakeve-jepni-shenjat-e-gishtave-69311" }