Prokuroria kërkon burg përjetë për Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallari, vranë nënë e bir dhe i dogjën

Publikuar tek: aktualitet, më 15:01 21-09-2020 Prokuroria kërkon burg përjetë për Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallari, vranë nënë e bir dhe i dogjën Autoret: Hysnie Hoxhallari - Kasem Pirjasi

Prokuroria e Vlorës kërkon burg përjetë për Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin, të cilët dy vite më parë vranë nënë e bir, Selkei e Olsi Hoxhallari, dhe më pas dogjën shtëpinë.

Vrasjen në atë kohë e ka marrë përsipër Kasem Pirjasi (26 vjeç kur ndodhi ngjarja), duke thënë para togave të zeza se ishte në një lidhje me Hynsie Hoxhallarin, gruan e Olsi Hoxhallarit dhe nuse e Selkies.  Ndërkohë, Hysnia, ka thënë se ajo s'kishte lidhje me ngjarjen.

Ai ka pohuar gjithashtu se e ka kryer vrasjen sepse nuk takonte dot të dashurën, Hysnien. Për këtë ai vrau me hanxhar vjehrrën dhe burrin e të dashurës, Hysnie Hoxhallarit. Sot, prokuroria në mbyllje të hetimeve ka kërkuar burg përjetë për autorët Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin.

Viktimat: Selkie dhe Olsi Hoxhallari
5d3d53f213b9aviktimat-hoxhallari-vlore-770x470.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013347864151001
array(1) { ["section"]=> string(108) "prokuroria-kerkon-burg-perjete-per-kasem-pirjasin-dhe-hysnie-hoxhallari-vrane-nene-e-bir-dhe-i-dogjen-221125" }