Prokuroria nis hetimet për letrën e Spartak Brahos

Publikuar tek: politike, më 19:06 29-09-2015 Prokuroria nis hetimet për letrën e Spartak Brahos

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka urdhëruar Prokurorinë e Tiranës të nisë verifikimet në lidhje me letrën e deputetit të LSI-së Spartak Braho, drejtuar krerëve më të lartë të shtetit.

Në letrën e Brahos drejtuar Presidentit Bujar Nishani. kryeministrit Edi Rama, kreut të Kuvendit Ilir Meta, kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe Shefit të SHISH Visho Ajazi, thuhet se Tom Doshi dhe Dritan Prifti po tentojnë të destabilizojnë vendin ndërsa akuzohen se kanë takuar bashkëshorten e administratorit të DIA, Kastriot Ismailaj dhe e kanë kërcënuar në ambientet e “Sheraton Tirana”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088410377502441
array(1) { ["section"]=> string(56) "prokuroria-nis-hetimet-per-letren-e-spartak-brahos-21945" }