Prokuroria pushon hetimet për ish-shefin e Interpol Tirana dhe ish-kreun e Policisë së Shtetit

Publikuar tek: aktualitet, më 13:12 22-07-2015 Prokuroria pushon hetimet për ish-shefin e Interpol Tirana dhe ish-kreun e Policisë së Shtetit

Prokuroria ka psuhuar hetimet për ish-kerun e Policisë së Shtetit, Artan Didi dhe ish-shefin e Interpol Tirana, Artan Bajraktari i akuzuar për fshehjen e urdhër arrestit të deputetit Mark Frroku.

Dy ditë pas arrestit, Gjykata vendosi ta lirojë Bajraktarin duke e cilësuar të paligjshëm arrestimin e tij. Gjykata vendosi masën “detyrim paraqitje”. Ndërsa ditën e sotme, Prokuroria ka vendosur të pushojë hetimet pasi sipas saj nuk janë evidentuar vepra penale por vetëm shkelje administrative.

Ish drejtori i Interpolit, Artan Bajraktari dhe ish­specialistja e zyrës nuk njoftuan sipas ligjit Ministrinë e Drejtësisë dhe Prokurorinë e Përgjithshme përdosjen e përcjellë nga Interpol Brukseli për materialin njoftues të ardhur nga Belgjika në lidhje me shpalljen në kërkim ndërkombëtar të shtetasit Mark Frroku, i akuzuar për veprën penale të “vrasjes me paramendim në bashkëpunim”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Po më vret, po më vret”. Si i shpëtoi gruaja ish-bashkëshortit me armë në plazhin e Golemit
KLSH kallëzon ish-drejtorine e njësisë së zbatimit të “KESH Sha.” për shpërdorim detyre »
Article Logic
Execution time: 0.0089850425720215
array(1) { ["section"]=> string(100) "prokuroria-pushon-hetimet-per-ish-shefin-e-interpol-tirana-dhe-ish-kreun-e-policise-se-shtetit-16753" }