Prokuroria rëndon pozitën e ish-deputetit Mark Frroku, ndryshon një nga veprat penale

Publikuar tek: aktualitet, më 13:34 28-02-2017 Prokuroria rëndon pozitën e ish-deputetit Mark Frroku, ndryshon një nga veprat penale

 Prokuroria ka rënduar pozitën e ish-deputetit Mark Frroku dhe ka ndryshuar një nga akuzat që rëndojnë mbi të.

Mësohet se akuza e Frrokut ishte ‘ndërim i paligjshëm’, ndërkohë që prokuroria ka ndryshuar në ‘ndërtim i paligjshëm me qëllim përfitimi’ duke bërë kështu që nga 5 vite burg ish-deputeti të rrezikojë në 8 vite. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se bëhet fjalë për një ndërtesë tek Rruga e Durrësit të cilën ish-deputeti e kishte blerë dhe do ta kthente atë në hotel.Mbi Frrokun rëndojnë edhe akuza të tjera siç është ajo e 'pastrimit të parave' dhe ajo e 'vrasjes së Aleksandër Kurti'.

Bëhet me dije se seanca e radhës për Frrokun do të mbahet më 7 mars ora 11:00.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministri Klosi jep lajmin e mirë për pensionistët: Nga nesër pensioni do të rillogaritet me 3% më shumë
SUPER-OPERACION/ Pas 10 muajsh hetim arrestohen 18 persona, mes tyre edhe kryepleq: Drogë, mjete luksoze e armë... (EMRAT/ DETAJET) »
Article Logic
Execution time: 0.011504173278809
array(1) { ["section"]=> string(90) "prokuroria-rendon-poziten-e-ish-deputetit-mark-frroku-ndryshon-nje-nga-veprat-penale-70242" }