Prokuroria sekuestron listat e Vorës, dyshim për dublikimin e 480 votuesve

Publikuar tek: aktualitet, më 14:27 19-06-2015 Prokuroria sekuestron listat e Vorës, dyshim për dublikimin e 480 votuesve

Prokuroria ka sekuestruar materialet zgjedhore në Vorë pas dyshimeve për shtimin e zgjedhësve fiktiv në listat e votuesve.

Sipas Prokurorisë ka dyshime se lista me 480 votues në Vorë është dublikuar, për këtë arsye lista e sekuesturar nga Prokuroria dhe i janë dërguar për verifikim Zyrës Qendrore të Gjendjes Civile. Prokuroria ka kërkuar nga Gjendja Civile kryerjen e verifikimeve nëse 480 votuesit në Vorë janë të regjistruar edhe në Bashki të tjera, dhe ka deklaruar se është në pritje të përgjigjes nga Zyra e Gjendjes Civile.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rekord në prag zgjedhjesh, në Kinostudio ngrihen 6 pallate në pak javë
VKM, ndryshimet për “plazhet publike”, “të autorizuar”, “stacion plazhi” e të tjera »
Article Logic
Execution time: 0.012439012527466
array(1) { ["section"]=> string(79) "prokuroria-sekuestron-listat-e-vores-dyshim-per-dublikimin-e-480-votuesve-14016" }