Prokuroria: Tre burgime të përjetshme për "Grupin e zjarrit" të Lazaratit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:13 08-03-2017 Prokuroria: Tre burgime të përjetshme për

Prokuroria për Krime të Rënda dha sot pretencën për “Grupin e zjarrin” në Lazarat.

I ashtuquajturi “Grupi i zjarrit” u konfliktuan me armë me policinë në vitin 2015, ku mbeti i vrarë efektivi Ibrahim Basha. Procesi ndaj te pandehurve u zhvillua me gjykim te shkurtuar dhe, nese shpallen fajtore, perfitojne uljen me 1/3 e denimit.

Prokuroria për Krime të Rënda kerkon dënimet, si më poshtë:

Arbion Aliko, burgim te perjetshem.

Alban Aliko, 35 vjet

Bajram Bocia, burgim te perjetshem

Elvis Bocia, burgim te perjetshem

Elson Kazma, 35 vjet

Xhulio Malo, 20 vjet (ne baze te neni 51 te kodit penal, te denohet perfundimisht me 10 vjet)

Klodian Selimi, 10 vjet

Oltian Proko, 18 vjet

Dervish Gaba, 18 vjet

Ruhan Hiraj, 18 vjet

Iliaz Xhaferraj, 18 vjet

Tashmë pritet që gjykata të japë vendimin ndaj tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kompania ndërkombëtare P3 Communications: Vodafone Albania, rrjeti me performancën më absolute në Shqipëri
E RËNDË/ Tre djem “tapë” në raki, "fluturojnë" me “Audi” në Vlorë, me urgjencë në spital »
Article Logic
Execution time: 0.010957002639771
array(1) { ["section"]=> string(76) "prokuroria-tre-burgime-te-perjetshme-per-grupin-e-zjarrit-te-lazaratit-71229" }