Pronarët e dyqaneve nuk i binden ligjit, sekuestrohen 347 fishekzjarre me fuqi të lartë shpërthyese: Procedohen 3 shtetas (E plotë)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:43 31-12-2019 Pronarët e dyqaneve nuk i binden ligjit, sekuestrohen 347 fishekzjarre me fuqi të lartë shpërthyese: Procedohen 3 shtetas (E plotë) Nje pjese e fishekzjarreve te sekuestruara nga Policia

Policia e Shtetit procedon penalisht tre shtetas, përkatësisht pronarë dyqanesh ku sonte në mbrëmje janë sekuestruar 357 fishekzjarrë me fuqi të lartë shpërthyese, në një kohë që ligji ua ndalon tregtimin e tyre.

Sipas njoftimit, bëhet me dije se, si rezultat i kontrolleve, në Berat në dyqanin në pronësi të shtetasit L. M., u gjetën dhe u sekuestruan 217 fishekëzjarrë. Në Tiranë, në dyqanin e shtetasit M. N., u gjetën dhe u sekuestruan 100 fishekzjarrë. Ndërsa në Prrenjas, në dyqanin e shtetasit T. K., u gjetën e u sekuestruan 30 fishekëzjarrë.

“Vijon kontrolli në të gjithë vendin, për sekuestrimin e lëndëve piroteknike.

Sekuestrohen në Berat, Tiranë e Librazhd 347 fishekzjarrë me fuqi të lartë shpërthyese.

Procedohen penalisht tre shtetas, pronarë të dyqaneve ku policia gjeti dhe sekuestroi fishekzjarrët.

Nga strukturat e Policisë së Shtetit, në bashkëpunim edhe me shërbimin zjarrfikës, ka vijuar kontrolli i pandërprerë në subjekte të ndryshme dhe tregje me shumicë e pakicë, me qëllim evidentimin dhe sekuestrimin e lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve.

Si rezultat i kontrolleve, në Berat, në dyqanin në pronësi të shtetasit L. M., u gjetën dhe u sekuestruan 217 fishekëzjarrë. Në Tiranë, në dyqanin e shtetasit M. N., u gjetën dhe u sekuestruan 100 fishekzjarrë. Ndërsa në Prrenjas, në dyqanin e shtetasit T. K., u gjetën e u sekuestruan 30 fishekëzjarrë.

Kontrollet do vijojnë edhe në këto orë të mbetura të këtij viti, me qëllim që nata e ndërrimit të viteve të kalojë pa probleme për sa i përket lëndëve piroteknike”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e Policisë.

Policia e Shtetit fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 e Komisariatin Dixhital çdo rast të tregtimit apo përdorimit të kapsollave, fishekzjarrëve dhe çdo rast të paligjshmërisë.

82119082_2627330597553295_9063693643939840000_n.jpg81515973_2627330550886633_917048600859508736_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pogradeci pa drita për festë, shkak ngarkesa e rrjetit dhe moti i keq
TRAGJIKE/ Vdes marinari në Durrës, gjendet i pajetë në ujë (EMRI-DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.013108968734741
array(1) { ["section"]=> string(134) "pronaret-e-dyqaneve-nuk-i-binden-ligjit-sekuestrohen-347-fishekzjarre-me-fuqi-te-larte-shperthyese-procedohen-3-shtetas-e-plote-190865" }