Pronarët e lokaleve të dasmave në Lezhë në protestë: Të trajtohemi të gjithë njësoj, në Mirditë dhe Kurbin zhvillohen dasma

Publikuar tek: aktualitet, më 14:43 04-08-2020 Pronarët e lokaleve të dasmave në Lezhë në protestë: Të trajtohemi të gjithë njësoj, në Mirditë dhe Kurbin zhvillohen dasma

Pronarët e lokalëve të dasmave në Lezhë kanë dalë në protest ditën e sotme.

Ata janë shprehur se këto biznese duhet të trajtohen në mënyrë të njëjtë.

Ndër të tjera protestuesit janë shprehur se në Kurbin dhe Mirditë po zhvillohen dasma dhe nuk ka asnjë të ndëshuar, ndërsa në Lezhë vetëm në dy javë janë ndëshkuar 12 subjekte.

"Të gjithë bizneset tona janë penalizuar. Kjo është e padrejtë pse bëhet vetëm në qytetin tonë, qytetet tjera punojnë bëjnë dasma, vetëm Lezha s’bën asigjë. O të jetë e njëjtë, ose ta na thonë se Lezha është e penalizuar. Ta dimë, të na vejnë një numër vetëm 50 ose 80 veta. Na dëmton të gjithëve nga fuqia puntore, nga muzika, çdo gjë shkon shkallë-shkallë,” është shprehur një nga protestuesit.

Screenshot_1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095610618591309
array(1) { ["section"]=> string(128) "pronaret-e-lokaleve-te-dasmave-ne-lezhe-ne-proteste-te-trajtohemi-te-gjithe-njesoj-ne-mirdite-dhe-kurbin-zhvillohem-dasma-216053" }