Pronari i fermës i bën gjëmën 3 të rinjve shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:22 24-10-2018 Pronari i fermës i bën gjëmën 3 të rinjve shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar tre shtetas shqiptarë pasi janë denoncuar nga  pronari i një ferme.

Pronari i fermës denoncoi në polici disa persona të cilët po i dëmtonin kamerat survejuese.

Pas kontrollit, autoritetet  arrestuan shqiptarët si dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë dhe sende të tjera të paligjshme.

Sipas mediave italiane, të arrestuarit janë të moshave të reja, përkatësisht dy të rinj të moshës 21 vjeç dhe i treti 26 vjeç. Të rinjtë u arrestuan menjëherë dhe ndaj tyre është caktuar masa e sigurisë “arrest shtëpie”.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020778179168701
array(1) { ["section"]=> string(58) "pronari-i-fermes-i-ben-gjemen-3-te-rinjve-shqiptare-138942" }