Pronari kinez i Interit prezanton “bishën” 2.3 milion euro, e gjitha zikaltër

Publikuar tek: sport, më 23:44 19-12-2017 Pronari kinez i Interit prezanton “bishën” 2.3 milion euro, e gjitha zikaltër

Që nga vera e vitit 2016-të Inter ka kaluar në pronësi të grupit kinez “Suning”.

Kinezët, përkundër bujës së madhe që shfaqën në fillim, ende nuk e kanë treguar potenacialin e tyre ekonomik në blerje të bujshme në merkato.

Por pavarësisht kësaj, djali i pronarit të Interit, Stiven Zhang ia kaluar lejuar vetes një dhuartë super luksoze.

Ai ka prezantuar makinën e tij më të re tip, “Pagani huayra” e cila është e gjitha me ngjyrat e Interit dhe nga pas ka të shkruajtur me gërma të mëdha, “Nerazzuro",  ose zikaltër në shqip.

Makina ka tërhequr vëmendjen e tifozëve, por njëkohësisht ka shtuar pakënaqësitë, se përse nuk shpenzohet në merkato, duke qenë se paratë janë. 

Screenshot_32.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.090924024581909
array(1) { ["section"]=> string(81) "pronari-kinez-i-interit-prezanton-bishen-2-3-milion-euro-e-gjitha-zikalter-103707" }