Propozimet e LSI për reformën në drejtësi, ndërhyrje në 31 pika

Publikuar tek: politike, më 23:24 28-09-2015 Propozimet e LSI për reformën në drejtësi, ndërhyrje në 31 pika

Deputeti i LSI-së, Spartak Braho ka paraqitur në Komisionin e Posaçëm për Reformën në Drejtësi propozimet e kësaj force politike.

Drafi i hartuar nga ky Komision, do t’i dërgohet Komisionit të Venecias për të dhënë mendimin dhe sugjerimet e saj, për një nga reformat më të rëndësishme në Shqipëri.

Partia Demokratike ka kundërshtuar më herët draftin e shumicës, sepse sipas sipas saj drafti parashikon përqëndrimin e të gjithë pushtetit në duar të qeverisë. 

 

Propozime per Reformen ne Drejtesi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010222911834717
array(1) { ["section"]=> string(68) "propozimet-e-lsi-per-reformen-ne-drejtesi-nderhyrje-ne-31-pika-21875" }