Propozimi i qytetarit në TV: Të ndalohet me ligj rritja e rrogave në prag zgjedhjesh

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:07 19-11-2016 Propozimi i qytetarit në TV: Të ndalohet me ligj rritja e rrogave në prag zgjedhjesh

Një qytetar i revoltuar ka bërë një propozim të veçantë gjatë bisedës telefonike në emisionin “Koha për t’u zgjuar”.

Telefonuesi anonim është shprehur se rritja e pagave nga qeveria është ‘tallje’ dhe do bëhet vetëm për qëllime elektorale, për këtë arsye ai ka kërkuar që “rritja e pagave në prag të zgjedhjeve të ndalohet me ligj”, raporton Newsbomb.al.

“Të ndalohet me ligj, ntë miratohet një ligj në Kuvend që ndalon rritjen e pagës kur afrojë zgjedhjet”, ka thënë ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetari parashikon se LSI del nga qeveria: “Hmm se ku e kam parë këtë film”
Ujet e mëdha në “TEG” paralizojnë trafikun në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.0091931819915771
array(1) { ["section"]=> string(89) "propozimi-i-qytetarit-ne-tv-te-ndalohet-me-ligj-rritja-e-rrogave-ne-prag-zgjedhjesh-60012" }