Propozimi për të ndryshuar një rregull të rëndësishëm të futbollit

Publikuar tek: sport, më 23:52 06-09-2017 Propozimi për të ndryshuar një rregull të rëndësishëm të futbollit

Kohët e fundit në opinion sportive ndërkopbëtar është hedhur idea  për ndryshim të datës së mbylljes së merkatos verore.

Këtë ide për të ndryshuar datën e merkatos verore e mbështet edhe presidenti i UEFA Aleksandër Ceferin. Për Ceferin e është e cuditshme që një lojtar të nisë sezonin me një skuadër dhe pas disa ditësh të luajë diku tjetër.

“Jam i ndërgjegjshëm që po zhvillohet një diskutim serioz në të gjithë Europën mbi mundësinë e afrimit të datës së përfundimit të merkatos verore. Ne, nga ana jonë, jemi duke ndjekur me vëmendje këtë kërkesë”, u shpreh Ceferin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010567903518677
array(1) { ["section"]=> string(72) "propozimi-per-te-ndryshuar-nje-rregull-te-rendesishem-te-futbollit-91410" }