Prostitucion dhe plagosje në Itali, si u kap elbasanlliu i shumëkërkuar me 3 EMRA (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:04 17-01-2018 Prostitucion dhe plagosje në Itali, si u kap elbasanlliu i shumëkërkuar me 3 EMRA (VIDEO)

Policisia e Elbasanit ka kapur një 49-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Arrestimi i tij u bë për qëllim ekstradimi drejt Italisë. Artur Llupa, ( alias Luan Tabaku  alias Robert Cani) 49 vjeç banues në Elbasan.

Kapja e tij u bë në rrugë,  në Lagjen "5 Maji" Elbasan. Në njoftimin e policisë citohet se ky shtetas më datë 16.01.2018 ishte shpallur  në kërkim ndërkombëtar, nga Interpol Roma, Itali, pasi:

Autoritetet Gjyqësore në Torino, Itali, me vendim nr. 492/2016/SIEP, datë 07.12.2017 e kanë dënuar me 6 vjet e 6 muaj burgim, për kryerjen e veprave penale të “Shfrytëzim Prostitucioni”, “Plagosje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit”.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020020961761475
array(1) { ["section"]=> string(93) "prostitucion-dhe-plagosje-ne-itali-si-u-kap-elbasanlliu-i-shumekerkuar-me-3-emra-video-106859" }