Prostitucion në apartamentin në Tiranë, arrestohet administratorja e “Chat Line”, në pranga 7 të tjerë (EMRAT-VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:45 06-09-2017

Goditet një rrjet prostitucioni virtual në Tiranë, arrestohet administratorja e “Chat Line” Dafina Tresa, në pranga edhe 7 të tjerë.

Procedohet në gjendje të lirë një 17 vjeçare. Sekuestrohen 9 njësi kompjuteri, 9 ekrane kompjuteri, 9 kamera për komunikim online, 2 lap-topë dhe lodra seksuale.

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme pranë Sektorit për Hetimin e Krimit të Organizuar në D.V.P. Tiranë, në kuadër të operacionit policor të koduar “Chat line 3”, më datë 06.09.2017, arrestoi shtetasit :

– Dafina Tresa, 32 vjeçe, banuese në Tiranë, administratore e studios “Chat Line”.

– Artur Bakalli, 33 vjeç, banues në Tiranë.

– Xh.B., 21 vjeçe, banuese në Tiranë.

– A.B., 20 vjeçe, banuese në Tiranë.

– E.D., 21 vjeçe, banuese në Tiranë.

– K.B., 19, vjeçe, banuese në Tiranë.

– A.K., 19 vjeçe, banuese në Tiranë.

Ndiqet në gjendje të lirë shtetasja :

– B.D., 17 vjeçe, banuese në Tiranë.

Nga puna e mirëorganizuar hetimore ka rezultuar se shtetasja Dafina Tresa, 32 vjeçe, prej një kohe të gjatë punësonte vajza të moshave të reja dhe i shfrytëzonte ato për prostitucion virtual, i cili zhvillohej ndërmjet logimit në faqet “Adult Ëork”, aktivitet të cilin e kryenin në një apartament në bulevardin “Bajram Curri”.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale :

– 9 njësi kompjuteri.

– 9 ekrane kompjuteri.

– 9 kamera për komunikim video online.

– 2 lap-topë.

– 16 lodra plastike të seksit

– sende të tjera të cilat përdoren si lodra seksuale.

Materialet iu Referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Shfrytëzim të Prostitucionit” dhe “Mbajtjes së lokaleve për prostitucion”, neni 114 dhe 115 i Kodit Penal, për shtetasen Dafina

Tresa, për veprën penale “Shfrytëzim i Prostitucionit”, parashikuar nga neni 114 i Kodit Penal, për shtetasin Artur Bakalli, ndërsa për shtetaset Xh.B., A.B., E.D., K.B., A.K., dhe E.D., për veprën penale të “Prostitucionit”, parashikuar nga neni 113 i Kodit Penal.

ko.jpg

koka1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja e Ballist Morinës apel qeverisë shqiptare: Bllokoni vendimin e marrë nga kroatët
Pritej të dilte por ky është vendimi që mori sot gjykata për të dyshuarin e vrasjes së turistes ruse »
Article Logic
Execution time: 0.014518022537231
array(1) { ["section"]=> string(116) "prostitucion-ne-apartamentin-ne-tirane-arrestohet-administratorja-e-chat-line-ne-pranga-7-te-tjere-emrat-video-91345" }