Prostituta me HIV dhe Hepatit C, një burrë i infektuar zbulon tutorët shqiptarë dhe rumunë në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 09:54 02-05-2017 Prostituta me HIV dhe Hepatit C, një burrë i infektuar zbulon tutorët shqiptarë dhe rumunë në Itali

11 persona kanë rënë në prangat e policisë Italiane në zonën e Pecara-s.

Policia ka zbuluar një rrjet prostitucioni, ku femrat dyshohet se janë të prekura nga HIV dhe hepatiti C. Karabienirët kanë mundur ti zbulojnë përmes një 35-vjeçari të infektuar dhe dyshimet e para kanë rënë mbi këto prostituta.

Alarmi është dhënë në në vitin 2016, kur kanë nisur hetimet.

Gjatë hetimeve u zbulua se, në vendet e dedikuara për prostitucion, në veçanti në zonën e stacionit hekurudhor një italian 35 vjeç rezultoi i prekur nga HIV dhe Hepatit C.

Për këtë arsye, me aprovimin e Autoritetit Gjyqësor u shpërnda lajmi nga policia, për të patur kujdes dhe për të shmangur çdo kontakt me prostitutat.

Deri tani 8 persona janë vënë në pranga dhe 3 të tjerë janë vënë në arrest shtëpie.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Stresi nga provimet, dy vajza vendosën t’i japnin fund jetës, por…
Aksidentohet në Korçë makina e blinduar me para, plagosen 2 persona (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.01108193397522
array(1) { ["section"]=> string(104) "prostituta-me-hiv-dhe-hepatit-c-nje-burre-i-infektuar-zbulon-tutoret-shqiptare-dhe-rumune-ne-itali-77151" }