Protesta e 13 majit, kërkohet 'arrest me burg' për 7 prej të arrestuarve

Publikuar tek: aktualitet, më 11:59 16-05-2019 Protesta e 13 majit, kërkohet 'arrest me burg' për 7 prej të arrestuarve

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar masën e sigurisë 'arrest me burg' për 7 protestuesit e arrestuar për protestën e 13 majit.

Të arrestuarit akuzohen për veprat penale shkatërrim të pronës me zjarr, kundërshtim të punonjësit të policisë dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike.

Për protestën e 13 majit janë proceduar në gjendje të lirë edhe 15 protestues të tjerë.

Policia thotë se protestuesit si pasojë e përdorimit të fishekzjarreve, kapsollave e sendeve të tjera kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012312889099121
array(1) { ["section"]=> string(76) "protesta-e-13-majit-kerkohet-arrest-me-burg-per-7-prej-te-arrestuarve-164539" }