Protesta e banorëve të Radhimës, reagon Kokëdhima: Sulmet ndaj meje janë bërë nga familja Berisha

Publikuar tek: politike, më 13:20 17-02-2016 Protesta e banorëve të Radhimës, reagon Kokëdhima: Sulmet ndaj meje janë bërë nga familja Berisha

Pas protestës të banorëve së Radhimës për ndërtimin që është bërë në aksin nacional Orikum-Vlorë, kanë reaguar, kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli dhe deputeti i PS-së, Koço Kokëdhima.

Bashkia e Vlorës ka ndërtuar një pishinë, ndërkohë që qytetarët kanë protestuar dukë thënë se ky ndërtim është bërë pa asnjë lloj konsultimi.

Pas protestës deputeti i PS-së Koço Kokëdhima ka thënë se “sulmet e dy ditëve më parë të opozitës ndaj meje janë bërë nga familja e Berishës”, ndërkohë që kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli ka thënë se “Çështja nuk duhet të politizohet. Ndërtimi i pankinave është bërë që të rinjtë të ushtrojnë sportin e notit. Deti nuk ka pronar”. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098378658294678
array(1) { ["section"]=> string(101) "protesta-e-banoreve-te-radhimes-reagon-kokedhima-sulmet-ndaj-meje-jane-bere-nga-familja-berisha-32812" }