Protesta e çuditshme e kryeministrit izrealit në OKB, qetësi absolute për 44 sekonda

Publikuar tek: bota, më 19:28 02-10-2015

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu ka gjetur një mënyrë të veçantë për të protestuar në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, kundër asaj që ai e quajti mungesë të kritikës për Iranin në lidhje me kërcënimet që ky vend i drejton shtetit hebre.

Gjatë fjalimit të tij, Netanjahu ka qendruar pa folur për 44 sekonda, si një përgjigje për “heshtjen” që po tregon komuniteti ndërkombëtar.

E gjithë salla e asamblesë, brenda të cilës ndodheshin një numër i konsiderueshëm liderësh botëror, ka qendruar në qetësi absolute për 44 sekonda, deri në momentin kur kryeministri izraelit nisi të flasë sërish.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013520002365112
array(1) { ["section"]=> string(89) "protesta-e-cuditshme-e-kryeministrit-izrealit-ne-okb-qetesi-absolute-per-44-sekonda-22201" }