Protesta e nesërme e opozitës, reagon Ambasada amerikane

Publikuar tek: aktualitet, më 15:44 24-05-2019 Protesta e nesërme e opozitës, reagon Ambasada amerikane

Ambasada amerikane në Shqipëri ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës që do të zhvillohet nesër në orën 19:00.

Ambasada amerikane i bën thirrje shtetasve që të shmangim lëvizjet në zonat ku do të protestohet dhe të jenë të vetdijshëm për rrethinat.

Gjithashtu ambasada bën me dije pikat kyçe se ku do të zhvillohet protesta duke rikujtuar se demonstrimet e kohëve të fundit kanë përfshirë dhunën dhe forcat e sigurisë kanë përdorur kanalet e ujit e gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat.

Njoftimi i plotë: 

Vendndodhja: Pikat e grumbullimit përfshijnë, por nuk kufizohen vetëm në zonat e mëposhtme në Shqipëri:

Ndërtesa e Parlamentit (Tiranë)

Zyra e Kryeministrit (Tirana)

Ndërtesa të tjera qeveritare (Tiranë)

Ngjarje: Një demonstrim i madh pritet të zhvillohet pranë Zyrës së Kryeministrit më 25 maj 2019, duke filluar nga ora 7:00. Grupi synon të demonstrojë kundër qeverisë shqiptare dhe mund të lëvizë në vende të ndryshme në Tiranë. Kohëzgjatja e demonstratës së pritshme është e panjohur. Demonstrimet e kohëve të fundit kanë përfshirë dhunën. Forcat e sigurisë kanë përdorur kanalet e ujit dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat.

Personeli i Ambasadës së SHBA-së dhe anëtarët e familjes janë drejtuar për të shmangur të gjitha pikat e grumbullimit dhe vendet ku demonstratat janë të pashmangshme ose në vazhdimësi.

Veprimet për të marrë:

Shmangni grumbullimet e mëdha dhe fushat ku demonstratat janë të pashmangshme ose në vazhdimësi.

Jini të vetëdijshëm për rrethinën tuaj.

Monitoroni mediat lokale për përditësime.

Mbani një profil të ulët

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028160095214844
array(1) { ["section"]=> string(62) "protesta-e-neserme-e-opozites-reagon-ambasada-amerikane-165565" }