Protesta e opozitës, forcat e Policisë së Shtetit do të asistohen nga ekspertë të huaj

Publikuar tek: aktualitet, më 09:17 24-04-2017 Protesta e opozitës, forcat e Policisë së Shtetit do të asistohen nga ekspertë të huaj

Forcat e Policisë në detyrë sot, përballë protestës së opozitës do të asistohen nga ekspertë të misioneve të huaja pranë Policisë së Shtetit.

Ekspertët e huaj kanë trajnuar Policinë për menaxhimin e tubimeve.

Burime pranë Policisë thonë se ekspertët do të mbështesin me këshilla dhe teknologji për monitorimin e situatës.

Asistenca do të jetë për dokumentimin e protestës dhe reagimin për çdo situatë.

Ndërkohë mësohet se Policia ka vënë në aplikim teknologjinë e fundit, për fiksim, filmim dhe identifikim të personave në protestë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandal ekologjik në qendër të Rrëshenit, shikoni ç’ka ndodhur mbrëmë (FOTO)
FOTO LAJM/ Në Elbasan protestohet poshtë posterit të “Shqipërisë që duam” »
Article Logic
Execution time: 0.010816812515259
array(1) { ["section"]=> string(91) "protesta-e-opozites-forcat-e-policise-se-shtetit-do-te-asistohen-nga-eksperte-te-huaj-76223" }