Protesta e opozitës, kaos total në Tiranë dhe trafik kilometrik në autostradë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:16 24-04-2017

Protesta e opozitës, edhe pse e paralajmëruar disa ditë më parë ka shkaktuar kaos në kryeqytet.

Rrrugët kryesore janë paralizuar dhe trafiku është rënduar, duke krijuar radhë kilometrike. Kjo situatë është vënë re në autostradën Tiranë-Durrës dhe mësohet se trafiku ka arritur deri në zonën e Vorës. Rreth 8 mijë makina msohet se janë bllokuar në trafik dhe do të presin të zhbllokohet situata deri pas orës 12.00 kur është njoftuar nga PD përfundimi i protestës.

Probleme me qarkullimin ka tek sheshi Shqiponja, tek pallati me Shigjeta në kryeqytet, ku qytetarët kanë probleme me qarkullimin për shkak të rrugëve të bllokuara. 

 

trafiku.jpg

shqiponja.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO LAJM/ Në Elbasan protestohet poshtë posterit të “Shqipërisë që duam”
2 ambulanca me urgjencë në Kombinat dhe te shkolla "Teknologjike", ç'bënë protestuesit e opozitës (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010131120681763
array(1) { ["section"]=> string(82) "protesta-e-opozites-kaos-total-ne-tirane-dhe-trafik-kilometrik-ne-autostrade-76234" }