Protesta e opozitës, Sali Berisha: Qytetarët t’i japin Edi Ramës leksionin e merituar

Publikuar tek: politike, më 21:28 23-01-2018 Protesta e opozitës, Sali Berisha: Qytetarët t’i japin Edi Ramës leksionin e merituar

Ish kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha pret që gjatë protestës opozitare, qytetarët t’i japin leksionin e merituar Edi Ramës dhe qeverisë së tij.

Sipas Berishës kjo qeveri është përgjegjëse për largimet masive të të rinjve nga Shqipëria, largimin e investimeve dhe varfërimin konstant të shqiptarëve.

Deklarata e Berishës gjatë intervistës me gazetaren Ilva Tare:

Ne presim që qytetarët shqiptarë t’i japin Edi Ramës dhe qeverisë së tij leksionin më të merituar, ne presim që qytetarët shqiptarë të dëshmojnë para shqiptarëve dhe botës papajtueshmërin e tyre me situatën dramatike të korrupsionit të papërmbajtur të narko shtetit që vendos sot në të gjitha nivelet e këtij shteti,

Ne presim shprehjen e një vetëdije të fuqishme qytetare për të dalë nga kjo situatë, e cila ka shkaktuar ikjen masive të të rinjve, largimin e investimeve dhe varfërimin e vazhdueshëm.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010912895202637
array(1) { ["section"]=> string(90) "protesta-e-opozites-sali-berisha-qytetaret-t-i-japin-edi-rames-leksionin-e-merituar-107673" }