Protesta e PD, derbi i kryeqytetit luhet të premten

Publikuar tek: sport, më 18:06 10-03-2015 Protesta e PD, derbi i kryeqytetit luhet të premten

Derbi i kryeqytetit është shtyrë sërish kësaj here për shkak të politikës. Ndeshja e planifikuar midis Tiranës dhe Partizanit për tu luajtur më 12 mars në orën 19:00 është shtyrë pasi në të njejtën ditën do të zhvillohet protesta e PD-së.

Derbi është vendosur të shtyhet me 24 orë dhe të dyja skuadrat do të dalin në fushën e stadiumit “Qemal Stafa”, të premten e 13 marsit në orën 19:00.

Ishte Policia e Shtetit ajo që kishte kërkuar shtyrjen e ndeshjes, pasi ishte pamundur garantimi i sigurisë për të dyja eventet në të njejtën ditë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021717071533203
array(1) { ["section"]=> string(55) "protesta-e-pd-derbi-i-kryeqytetit-luhet-te-premten-5482" }