“Protesta e PD dështoi”, Agim Doçi: Vetëm kuksianët dinë t’ia bëjnë rrup-sup qeverisë

Publikuar tek: politike, më 20:25 29-05-2018 “Protesta e PD dështoi”, Agim Doçi: Vetëm kuksianët dinë t’ia bëjnë rrup-sup qeverisë

Poeti dhe autori i njohur shqiptar Agim Doçi komenton protestën e opozitës për dorëheqjen e ministrit të Brendshmë, dhe shprehet se dështoi.

Doçi thotë se vetëm kuksianët dinë të protestojnë, dhe arritën t’ia bëjnë “rrup-sup” qeverisë e medias.

Deklarata e Doçit në emisionin “360Gradë”, në Ora News:

Protesta kishte një difekt, me protestu dinë vetëm kuksianët. Ia bënë rup-sup qeverisë e medias. Por ju mendoni se Edi Rama është kaq budall sa të ndërrojë ministrat që janë peng të kanabisit. Absurdi është që policia e Kosovës arreston dëshmitarin X që është Babalja, dhe thotë e ka kërkuar prokuroria shqiptare, prokuroria bën komunikatë “nuk kemi bërë kërkesë për arrestimin e tij”, atëherë ata shpikin ka kaluar nga kufiri i gjelbër.

Protesta e PD-së ka dështuar, sa të jetë Luzlim Basha aty. Në të gjithë autobusët e rretheve nuk kishin arrdhur të gjithë njerëzit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhje të parakohshme? Vasili: LSI është gati, që nesër
Protesta e opozitës, Basha: Pa mbërritur autobusët me protestues në shtëpi, organizatorët nisën të kërcenin “Picirikën” te hoteli luksoz »
Article Logic
Execution time: 0.013531923294067
array(1) { ["section"]=> string(88) "protesta-e-pd-deshtoi-agim-doci-vetem-kuksianet-dine-t-ia-bejne-rrup-sup-qeverise-122564" }