Protesta e studentëve, Koço Kokëdhima: Fitorja përfundimtare e të rinjve do të ishte reformimi i sistemit politik

Publikuar tek: politike, më 20:51 15-12-2018 Protesta e studentëve, Koço Kokëdhima: Fitorja përfundimtare e të rinjve do të ishte reformimi i sistemit politik

Kreu i Partisë ‘Zgjidhja’ Koço Kokëdhima  i ftuar në Ora News ka folur për protestën  e studentëve, duke akuzuar tre partitë për situatën aktuale në arsim.

Ai bën thirre t’i mbajnë duart larg dhe se  kjo proptestë duhet të vazhdojë dhe pas plotësimit të tetë pikave.

Sipas tij, fitorja përfundimtare e studentëve do të ishte reformimi i sistemit politik.

‘Është  një protestë antisistem. Kërkesat e studentëve do të plotësohen duam apo s’duam ne. Fitorja përfundimtare e studentëve do të ishte reformimi i sistemit politik. Do të ishte një gabim nëse protesta e studentëve do të mbyllej me plotësimin e 8 pikave. Partia ‘Zgjidhja’ i ka bërë thirrje si partisë Demokratike dhe Partisë Lëvizjes Socialiste për Integrim t’i mbajë duart larg nga kjo protestë. ‘Zgjidhja’ i bën thirrje të mos e bëjnë protestën partiake’, tha Kokëdhima.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Më hoqi emrin nga lista', Arben Imami shpërthen keq ndaj Bashës: Mashtrues , futi njerëz për kompromise të ndyra
Protesta e studentëve, reagon Veliaj: Mos dëgjoni lacat e PD-LSI, shfrytëzoni përkrahjen e Kryeministrit dhe dialogoni »
Article Logic
Execution time: 0.010146141052246
array(1) { ["section"]=> string(118) "protesta-e-studenteve-koco-kokedhima-fitorja-perfundimtare-e-te-rinjve-do-te-ishte-reformimi-i-sistemit-politik-145286" }