Protesta e Teatrit jehonë në median ndërkombëtare, si duket e pasqyruar në disa foto: Nga shqyerja e rrethimit metalik te dhuna mbi qytetarët (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:38 17-05-2020 Protesta e Teatrit jehonë në median ndërkombëtare, si duket e pasqyruar në disa foto: Nga shqyerja e rrethimit metalik te dhuna mbi qytetarët (FOTO) Foto nga protesta

Protesta e sotme për shembjen e Teatrit Kombëtar ka pasur momente të shumta dhune dhe përplasje mes policisë dhe protestuesëve.

Përmes disa fotove të shkrepura nga fotografi Florion Goga përcjellim disa momente kulminante të kësaj proteste, duke nisur nga shembja e godinës, shqyerja e rrethimit metalik nga ana e qytetarëve, deri te dhuna e ushtruar mbi protestuesit.

Kutjojmë se protesta e cila ka pasur dhjetëra të arrestuar mes tyre aktivistë, aktorë, qytetarë si edhe politikanë, është pasqyruar edhe në mediet ndërkombëtare, një prej tyre është Washington Post.

Screenshot_14.jpg

Screenshot_15.jpg

Screenshot_16.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_19.jpg

Screenshot_20.jpg

Screenshot_21.jpg

Screenshot_22.jpg

Screenshot_23.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009566068649292
array(1) { ["section"]=> string(151) "protesta-e-teatrit-jehone-ne-median-nderkombetare-si-duket-e-pasqyruar-ne-disa-foto-nga-shqyerja-e-rrethimit-metalik-te-dhuna-mbi-qytetaret-foto-206738" }