Protesta e Unazës së Re, policia arreston 2 persona, disa në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 09:10 10-10-2019 Protesta e Unazës së Re, policia arreston 2 persona, disa në kërkim Foto arkiv

Policia ka arrestuar 2 banorë të Unazës së Re, ndërsa disa të tjerë janë shpallur në kërkim.

Mësohet se janë arrestuar dy protestuesit më aktivë, Ilir Katiraj dhe Gramoz Shehu.  Kujtojmë se Katiraj qëlloi kryeministrin Edi Rama me këpucë pak muaa më parë tek spitali i Traumës.

Ndërkaq, burime bëjnë me dije se policia ndodhet në vendin ku protestojnë banorët e Unazës.

Shoqërimet në polici të dy banorëve janë bërë mëngjesin e sotëm.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023848056793213
array(1) { ["section"]=> string(72) "protesta-e-unazes-se-re-policia-arreston-2-persona-disa-ne-kerkim-181465" }