Protesta kundër konstituimit të Këshillit Bashkiak, ish-deputeti i PD-së paralajmëron: Nuk mund të gjykojë se çfarë do të ndodhë, RAMA kërkon gjak

Publikuar tek: politike, më 18:46 18-08-2019 Protesta kundër konstituimit të Këshillit Bashkiak, ish-deputeti i PD-së paralajmëron: Nuk mund të gjykojë se çfarë do të ndodhë, RAMA kërkon gjak Protesta e fundit e PD-së në Shkodër

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu u shpreh në lidhje me protestën e degës demokrate të Shkodrës kundër konstituimit të Këshillit Bashkiak të qytetit. Në ‘’Faxweb’’, ai deklaroi se protesta e nesërme është vullnet i qytetarëve dhe se nuk mund të gjykojë se ccfarë mund të ndodhë.

Ai shtoi se opozita ka bërë vazhdimisht thirrje kundër dhunës, ndërsa kryeministri Rama është ai që provokon.

‘’Ajo është revolta e qytetarëve, dhe unë nuk mund të gjykoj se çfarë do të ndodhë. Megjithatë të gjitha protestat kanë qënë paqësore. Opozita ka treguar qartazi që nuk e promovon dhunën dhe përkundrazi kemi bërë thirrrje që dhuna të shamnget. Është Edi Rama që kërkon gjak dhe promovon dhunënë. Në fund të ditës Edi Rama do të përballet me drejtësinë. Ai tashmë duhet të gjej një avokat’’, deklaroi ish-deputeti demokrat në lidhje me protestën e nesërme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026331901550293
array(1) { ["section"]=> string(150) "protesta-kunder-konstituimit-te-keshillit-bashkiak-ish-deputeti-i-pd-se-paralajmeron-nuk-mund-te-gjykoje-se-cfare-do-te-ndodhe-rama-kerkon-gjak-175711" }