Protesta masive, jep dorëheqjen kryeministri i Gjeorgjisë

Publikuar tek: bota, më 23:11 13-06-2018 Protesta masive, jep dorëheqjen kryeministri i Gjeorgjisë Giorgi Kvirikashvili

Kryeministri i Gjeorgjisë jep dorëheqjen, pas protestave masive anti-qeveritare në kryeqytetin Tbilisi.

Giorgi Kvirikashvili e mori vendimin për dorëheqjen, duke argumentuar si shkak mosmarrëveshjet me udhëheqësin e partisë në pushtet, Bidzinam Ivanishvili. Kvirikashvili e mori postin në vitin 2015, ndërsa ky vendim sjell si pasojë shpërbërjen e gjithë kabinetit qeveritar.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013296842575073
array(1) { ["section"]=> string(63) "protesta-masive-jep-doreheqjen-kryeministri-i-gjeorgjise-124290" }