Protesta masive kundër Trump, “New York Post”: Obama dhe 30 mijë të tjerë do të marshojnë drejt Shtëpisë së Bardhë

Publikuar tek: bota, më 09:45 13-02-2017 Protesta masive kundër Trump, “New York Post”: Obama dhe 30 mijë të tjerë do të marshojnë drejt Shtëpisë së Bardhë

“New York Post” ka shkruar se Obama do të rikthehet për të kundërshtuar Presidentin amerikan Donald Trump.

Ish-Presidenti i SHBA Barack Obama duket se ka vendosur që të rikthehet në qendër të vëmendjes dhe të dalë kundër Trump shkruan “New York Post” . Sipas kësaj gazete, Obama do të udhëheqë një protestë kundër Presidentit Trump. Bëhet fjalë për 30 mijë protestues që do të marshojnë drejt Shtëpisë së Bardhë për të protestuar kundër Donald Trump.

Këtë marshim Obama do ta bëjë përmes një rrjeti të organizatave jofitimprurëse. Në këtë fushë po planifikon ish-Presidenti Barack Obama që të angazhohet pas tërheqjes nga politika amerikane ku qëndroi për dy mandate si president i SHBA-ve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasësi shqiptar lë pa fjalë zyrtarët anglezë, pas dëbimit nga Anglia, rikthehet dhe bëhet pronar (Emri dhe Foto)
Çahet diga, evakuohen me urgjencë banorët »
Article Logic
Execution time: 0.013576030731201
array(1) { ["section"]=> string(116) "protesta-masive-kunder-trump-new-york-post-obama-dhe-30-mije-te-tjere-do-te-marshojne-drejt-shtepise-se-bardhe-68550" }