Protesta në Ballsh/ Naftëtarët: Kemi 3 muaj pa rroga dhe pa sigurime

Publikuar tek: aktualitet, më 11:01 16-12-2019 Protesta në Ballsh/ Naftëtarët: Kemi 3 muaj pa rroga dhe pa sigurime

Qindra punonjës të rafinerisë së naftës në Ballsh kanë dalë të protestojnë përpara prefekturës së Fierit.

Shkak është bërë ndërprerja e punës në uzinë që prej muajit shtator.

Punonjësit e rafinerisë shprehen se kanë 3 muaj pa rroga dhe 8 muaj pa sigurime.

Kujtojmë që ndërprerja e  punës ka ardhur si pasojë e mosfurnizimit të uzinës me naftë bruto.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « AKUZAT për falsifikim, ja kur do zhvillohet seanca e parë për Lulzim BASHËN
Beteja e madhe për lirinë e medias, votohet në parim paketa Anti-shpifje »
Article Logic
Execution time: 0.0087270736694336
array(1) { ["section"]=> string(73) "protesta-ne-ballsh-naftetaret-kemi-3-muaj-pa-rroga-dhe-pa-sigurime-189532" }