Protesta në Kosovë/ Qytetarët mblidhen para Kuvendit dhe kundërshtojnë formimin e qeverisë së re

Publikuar tek: rajon, më 12:19 03-06-2020 Protesta në Kosovë/ Qytetarët mblidhen para Kuvendit dhe kundërshtojnë formimin e qeverisë së re

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për Qeverinë e re ka nisur të zhvillohet prej më shumë se një ore.

Ndërkohë jashtë ndërtesës janë mbledhur me dhjetëra qytetarë që po kundërshtojnë formimin e qeverisë së re.

Ata thonë se po i manipulohet vota e tyre, ndaj duan zgjedhje të reja.

Sakaq, Vetëvendosja e ka bojkotuar seancën bashkë me kryeparlamentare Vjosa Osmani, e cila pavarësisht se është pjesë e LDK dhe sot do të marrë qeverinë në koalicion me AAK dhe Nisma, nuk ka pranuar të drejtojë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090138912200928
array(1) { ["section"]=> string(102) "protesta-ne-kosove-qytetaret-mblidhen-para-kuvendit-dhe-kundershtojne-formimin-e-qeverise-se-re-208897" }