Protesta në Milano kundër panairit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 22:56 01-05-2015 Protesta në Milano kundër panairit

Kjo foto nuk vjen nga Siria apo Iraku, madje as nga lindja e Ukrainës, por nga qendra e Europës. Milano është përfshirë nga kaosi dhe skena që ngjasojnë me ato të një vendi të përfshirë në luftë. Protesta të dhunshme kanë shpërthyer në rrugë menjëherë pas hapjes së panairit ndërkombëtar “EXPO Milano 2015”. Janë shkaktuar dëmë të mëdha në dyqane, automjete dhe ndërtesa të Milanos, ndërsa policia e ka pasur shumë të vështirë normalizimin e situatës. Shumë turistë të huaj të mbërritur në Milano janë terrorizuar me pamjet me të cilat janë përballur atje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0081279277801514
array(1) { ["section"]=> string(40) "protesta-ne-milano-kunder-panairit-10191" }