Protesta në Rrugën e Kombit, reagon ambasadori Britanik: Dhuna nuk është përgjigja

Publikuar tek: politike, më 16:16 01-04-2018 Protesta në Rrugën e Kombit, reagon ambasadori Britanik: Dhuna nuk është përgjigja

Ambasadori Britanik në vendin tonë, Duncan Norman thotë se dhuna nuk është zgjidhje, në një reagim lidhur me protestën e djeshme në Rrugën e Kombit.

“Thellësisht i trishtuar nga plagët e shkaktuara në incidentin e djeshëm në autostradën e Kukësit. Dhuna nuk është përgjigjja”, shkruan Norman në Tëitter.

Rreth 23 persona mbetën të plagosur nga protesta e djeshme kundër tarifave në Rrugën e Kombit, si nga radhët e policisë dhe të protestuesve, ndërsa të arrestuar raportohet se janë 41 persona.

sdfsergwe4g3egh3ghf.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069530010223389
array(1) { ["section"]=> string(87) "protesta-ne-rrugen-e-kombit-reagon-ambasadori-britanik-dhuna-nuk-eshte-pergjigja-115303" }