Protesta për naftën para kryeministrisë, pak persona i bashkohen tubimit

Publikuar tek: ekonomi, më 19:05 05-09-2015 Protesta për naftën para kryeministrisë, pak persona i bashkohen tubimit Protesta per naften pasditen e sotme ne Tirane

Pasditen e sotme në kryeqytet aktivistë të shoqërisë civile zhvilluan një protestë për uljen e çmimit të naftës. Ishin pak qytetarë që janë bashkuar protestës, para kryeministrisë, ndërkohë që dhjetëra makina kalojnë në bulevardin kryesor të Tiranës dhe askush nuk ndalon për të parë protestën. 

Policia ka shkuar në vendin ku është zhvilluar protesta me pak njerëz por nuk kanë qenë të nevojshme angazhime më të mëdha në numër.

Çmimi i naftës në Shqipëri vazhdon të rritet edhe pse në tregjet botërore ka gjithmonë ulje. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098590850830078
array(1) { ["section"]=> string(77) "protesta-per-naften-para-kryeministrise-pak-persona-i-bashkohen-tubimit-20051" }