Protesta për teatrin, shpërthen Alfred Trebicka: Të jemi vigjilentë, bijtë e k****s po…

Publikuar tek: aktualitet, më 20:25 16-06-2018 Protesta për teatrin, shpërthen Alfred Trebicka: Të jemi vigjilentë, bijtë e k****s po… Alfred Trebicka gjatë protestës

Protesta e artistëve për Teatrin e Ri Kombëtar ka vijuar edhe ditën e sotme, ndërkohë që një shpërthim i papritur ka ardhur nga aktori Alfred Trebicka.

 

Trebicka u ka bërë thirrje të gjithëve për të qenë vigjilentë, sepse sipas tij autoritetet ndryshe nga çfarë kanë deklaruar tashmë, në takimin me artistët kanë thënë se do të ketë edhe mbledhje të tjera.

Të jemi vigjilenë siç kemi qenë deri tani sepse bijtë e kurvës, veprojnë dhe të bëjnë për burrë babën dhe e quajnë fakt të kryer një gjë që nuk ndodh, sepse ne ishim prezent në takim, dhe fundi i takimit ishte që do të kemi dhe shumë takime të tjera, se ky është vetëm fillimi. Ndërkohë unë marr vesh që qenka shpallur që takimi ja arrit qëllimit. Këta janë shpehur njëzëri se duan teatër të ri, por shprehja apo togfjalëshi bir kurve ka edhe një kuptim figurativ”, ka thënë aktori.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029145002365112
array(1) { ["section"]=> string(87) "protesta-per-teatrin-shperthen-alfred-trebicka-te-jemi-vigjilente-bijte-e-k-s-po-124681" }